Čisticí laserový systém ROD 500 pro SumiRiko AVS

SumiRiko AVS patří mezi největší firmy zabývající se výrobou gumových anti-vibračních komponent pro automobilový průmysl na světovém trhu.

Společnost SumiRiko AVS se před koupí dlouhodobě aktivně zajímala o aplikaci laserového čištění primárně z hlediska efektivity a spolehlivosti metody, zejména kvůli relativně vysoké potřebné vstupní investici nákupu systému pro laserové čištění. Integrace technologie laserového čištění prošla srovnáváním s pískováním měkkými abrazivy, tryskáním suchým ledem a ultrazvukovým čištěním, z výběru nakonec vyšla jako nejefektivnější.

Úkolem systému ROD 500 ve společnosti je čištění vstřikovacích gumárenských forem pro automobilový průmysl. Ačkoliv je ruční varianta stroje již v provozu, v dlouhodobém horizontu se plánuje úprava čisticí hlavy speciálně pro aplikaci čištění přímo uvnitř vstřikovacích strojů pro zkrácení odstávky strojů/zefektivnění výroby.

Velké díky patří panu inženýru Lukáši Ridoškovi za projevenou důvěru a prvotřídní spolupráci.

Požadavky společnosti:


● Vysoká odolnost

● Vodní chlazení procesní hlavy laseru.

● Výkon dostatečný pro čištění jedním průjezdem laserového svazku.

● Speciální požadavky na bezpečnost.

● Řešení laserového čištění uvnitř vstřikovacích strojů.


Říkají o nás:
Využití laserové technologie jsme zvažovali již od roku 2015, nakonec se investice do inovativního řešení v roce 2021 vyplatila a můžeme potvrdit očekávanou návratnost vynaložených prostředků v nejbližších letech.

Ing. Lukáš Ridoško - Manažer výrobního inženýrství, SumiRiko AVS Czech s.r.o.
Translate »