Laserová procesní hlava nové generace

Naší bezesporu hlavní konkurenční výhodou je procesní hlava, tuto velmi důležitou část laserového čistícího stroje budete totiž jako uživatel držet v ruce každý den, proto byste měli věnovat dostatek času jejímu vyzkoušení.

3. generace procesní hlavy čisticího laseru je výsledkem 7 let vývoje a zdokonalování pod přísným dohledem našich inženýrů v oblasti optiky a mechaniky.

1. Nastavení fokusu

Fokusační vzdálenost ovlivňuje plošnou hustotu a také vzdálenost procesní hlavy od čištěného místa. Oproti konkurenčním systémům nabízíme automatickou změnu bez fyzického zásahu a tedy manuální výměně čoček. Fokusační vzdálenost je možno nastavovat i v řádu milimetrů, takže můžete dosáhnout výsledků, které byly dříve nemyslitelné. Abyste dokázali napodobit chování naší optiky na jiných systémech, museli byste mít desítky fokusačních čoček v hodnotě několika desítek tisíc eur. Laserová optika je zároveň velmi citlivá na nečistoty a jakékoliv otevírání laserové hlavy při výměně čoček může vést k závažnému poškození vnitřní optiky, zrcátek a procesního vlákna, což může vést ke zbytečným ekonomickým škodám.

2. Ergonomické držení hlavy

I když je laserové čištění nekontaktní metoda, stále se jedná o relativně náročnou fyzickou práci. Laserové procesní hlavy strojů ROD jsou lehké, mají protiskluzovou úpravu povrchu a především je možné si v případě potřeby optický kabel pro jednodušší práci dát přes rameno nebo s ním různě manipulovat.

3. Nastavení parametrů přímo na procesní hlavě

Díky chytře řešenému ovládání umístěném přímo na hlavě nemusíte během práce odbíhat a nastavovat nejdůležitější parametry čištění na displeji stroje.

 

4. Aktivní chlazení jako prevence přehřívání

Procesní hlava je u modelů ROD 200,300,500 a 1000 aktivně chlazena vodním okruhem. To dokáže zaručit její bezproblémový chod i v náročných klimatických podmínkách (čištění venku v zimě i v létě, uvnitř průmyslových forem, přímo na výrobních linkách) a to dokonce i v nepřetržitém třísměnném provozu. Naše stroje pracují od Austrálie po Rusko, proto víme jak správně navrhnout a kontrolovat důležité parametry pro naše systémy.

5. Čištění pod úhlem

Čištění pod úhlem kombinuje dvě hlavní výhody vertikálního a horizontálního čištění.

Pro zvýšení účinnosti laserového čištění se využívá tzv. čištění pod úhlem, kdy laserový svazek nedopadá kolmo na vzorek, ale je veden pod určitým úhlem. Hlavy laserů ROD čistí pod úhlem bez nutnosti nepraktického naklánění a kroucení.

Díky tomu pak nedochází v tak velké míře k pohlcování laserového záření v prachovém či plazmatickém oblaku, který vzniká explozí či ionizací ozářené části materiálu nebo vzduchu. K tomu dochází zejména při ablaci s vysokou intenzitou a opakovací frekvencí. Další výhodou je několikrát větší efektivní čistící oblast svazku.

 

6. Odsávání s prodlouženým nosem odtahu

Naše ergonomické procesní hlavy od modelové řady 2020 pro ROD 200,300,500 a 1000 mají možnost uchycení odsávací hadice přímo k hlavě pro maximální prevenci proti možnému nebezpečí z vdechování výparů.

Během laserového čištění mohou být generovány nebezpečné výpary a částice a proto považujeme efektivní odsávání a filtraci zplodin ze zóny kde probíhá čištění za nezbytnou součást laserového čištění i přesto, že to je ze strany nekvalitních výrobců často ignorovaný prvek.

Prodloužený nos

Odsávání je nejefektivnější co nejblíže samotnému laserovému procesu, eliminujete tak možnost uvolňování částic a plynů do okolí a zvyšujete tak bezpečnost vaší práce. Bonusem je také delší životnost ochranné optiky.

7. Možnost uchycení na robota

Všechny modely našich čisticích laserů je možné uchytit k manipulátoru, pojezdům nebo k robotickému ramenu a to klidně i zpětně po zakoupení laseru. Průmyslové PLC je připraveno na komunikaci s nadřazenými systémy nebo externím spouštěním laserového paprsku.

8. Rozmítání paprsku

Naše čisticí lasery využívají skenovací systém, který je navržen na míru pro plynulé a rovnoměrné čištění laserem v několika tvarech paprsku. Díky nastavitelnému tvaru paprsku zvyšují naše lasery nejen účinnost, přesnost a rovnoměrnost při čištění, ale také se mohou dostat do texturovaných a drážkovaných povrchů, které základní laserové čištění nezvládne.

9. Ochrana optiky

Všechny laserové hlavy ROD disponují dvojitou ochranou proti nechtěnému vniknutí nečistot do vnitřku procesní hlavy a automatickým ofukem optiky. Ofuk zajišťuje delší životnost jediného spotřebního dílu laseru – krycího sklíčka chránícího čočku před znečištěním. Krycí sklíčko je zároveň snadno vyměnitelné (výměna zabere méně než minutu).

 

10. Šikmý výstup paprsku

Díky šikmému výstupu laserového paprsku hlava eliminuje zpětné odrazy jak laserového záření, tak také uvolněných nečistot a zplodin. Hlava se tedy minimálně špiní a zahřívá, takže má menší nároky na údržbu a to má pozitivní vliv na její celkovou životnost.

Translate »