Workshop: Mechanika kapalin a anemometrie

Vážení zákazníci a kolegové,

Rádi bychom vás srdečně pozvali na exkluzivní akci, kterou pořádáme ve spolupráci se společností Dantec Dynamics. Cílem akce je představit vám nejnovější inovace v oblasti mechaniky kapalin a anemometrie a nabídnout prostor pro otevřenou diskusi nad vašimi konkrétními potřebami a problémy.

Kdy? 3.6. 2024 od 9:00 do 18:00
Kde? Nový showroom u Prahy

Technologická 141
Zlatníky-Hodkovice, 252 41
Kontaktujte nás a rezervujte si termín

Na workshopu bude k vidění:

Generátor héliových bublin (HFSB)

Generátor bublin plněných heliem (HFSB) je inovativní zařízení určené pro rozsáhlou optickou diagnostiku proudění pomocí volumetrických technik PIV nebo PTV. Zde je stručné shrnutí jeho klíčových vlastností a výhod:

Oblast použití: Umožňuje optickou diagnostiku proudění ve větších měřených objemech (>1m3) pomocí volumetrických technik PIV nebo PTV.
Vztlakově neutrální bubliny: Generuje bubliny uniformní velikosti, které jsou vztlakově nutrální, což zajišťuje přesnou vizualizaci proudění.
Nastavitelná velikost a rychlost produkce bublin: Velikost bublin lze nastavit v rozmezí 0,3 až 0,5 mm, přičemž rychlost produkce je více než 50 000 bublin/s na trysku.
Uspořádání trysek: Počet trysek lze volit mezi 9 až 21, aby vyhovovaly různým aplikacím.
Ovládání a optimalizace: Zařízení lze ovládat dálkově prostřednictvím ethernetu pomocí softwaru DynamicStudio, což umožňuje nastavení a optimalizaci hustoty částic v reálném čase.
Všestrannost použití: Vhodná pro širokou škálu aplikací včetně konvektivního proudění vzduchu, analýzy vnitřního klimatu, studií větrání a experimentů v aerodynamickém tunelu s nízkou rychlostí.
Technické specifikace: Velikost bublinek nastavitelná v rozmezí 300 až 500 µm, rychlost produkce v rozmezí 30 000 až 70 000 bublinek za sekundu s několikaminutovou životností bublinek.

Systém FiberFlow LDA:

Systém FiberFlow LDA nabízí vysoce flexibilní a špičkové řešení pro neinvazivní měření rychlosti proudění. Mezi klíčové vlastnosti patří:

Flexibilita a rozšiřitelnost: Systém je snadno upgradovatelný a rekonfigurovatelný pro různé aplikace, s možností volby velikosti sondy, typu laseru a konfigurace transmitteru a procesoru.
Neintruzivní měření: Jedná se o velice přesnou optickou meřící metodu, která navíc neovlivňuje prodouvé pole.
Konfigurace a flexibilita: LDA je možné široce konfigurovat. Jsou k dispozici 4 velikosti sond, různý počet laserů, což umožňuje měřit 1,až 3 rychlostní komponenty. Je možné zvolit typ BSA procesoru a transmitteru.
Kompaktnost: FiberFlow LDA je velice kompaktní zařízení, které navíc umožňuje měření až 20m vzdáleném prostoru.
Výkony laseru: je možné vybrat mezi 4 výkony laserů dle aplikace zákazníka.
Vysoká transmisní účinnost: Díky snížení poču optických elementů je dosaženo daleko vyšší účinnosti.
Procesor BSA:
Díky procesoru BSA F600 je zpracování signálu a dat velice rychlé. BSA jednotka navíc umožňuje připojení PC přes Ethernet, Wifi nebo USB, což umožňuje se vzdáleně připojit přes vaše PC.
Komplexní software: Software BSA Flow poskytuje rozsáhlé nástroje pro analýzu a vizualizaci dat, včetně online monitorování signálu.

Systém SprayExplorer PDA:

Systém SprayExplorer – nejvýkonnější PDA systém nabízí vysoce výkonné řešení pro měření velikosti a rychlosti částic. Mezi klíčové vlastnosti patří:

Rozsah měření: Je schopen měřit až do nadzvukových rychlostí a velikosti částic až do mikronů.
Transmitter + laser: Transmiter a výkonný, softwarově řízený laser, zajišťují velice přesná měření
Vylepšená přijímací sonda:
Přijímací optika SprayExplorer PDA obsahuje softwarově řízný měnič masek, prostorové filtry a také citlivé fotodetektory.
BSA procesor: Díky výkonnemu procesoru lze provádě měření v reálném čase. Na výběr jsou tři vykonové typy procesorů.
Komplexní softwarová platforma:
Software BSA Flow nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní a rozsáhlé možnosti analýzy dat včetně sledování signálu v reálném čase.
Konfigurovatelný systém pro měření v 3D prostoru: Systém lze nakonfigurovat pro 1D, 2D nebo 3D měření rychlosti a integrovat s traverzovacími jednotkami pro prostorové mapování.
Konfigurace vysílací optiky: Lze vybrat mezi jednotkami FlowExplorer a FiberFlow, které lze také dále konfigurovat – výkon a různé čočky.

Systém ParticleSight E

Systém ParticleSight E je určen k měření velikosti, tvaru a rychlosti částic a bublin v průmyslových vícefázových prouděních, zejména v prostředí s obtížným optickým přístupem. Zde je shrnutí jeho klíčových funkcí:

Technika stínového zobrazování: Využívá techniku stínového zobrazování pro měření velikosti částic, parametrů tvaru a rychlosti v procesech vícefázového proudění.
Speciální konstrukce: Sonda má tvar endoskopu s krytím IP 68, což ní dělá nástroj vhodný pro měření v reaktorech nebo potrubích.
Měřící objem: Nastavitelná teleskopická optika umožňuje měnit ohniskovou vzdálenost a měřicí objem, což zajišťuje flexibilitu při přizpůsobování různým podmínkám proudění a koncentracím částic
Kamerový systém: Jednotka je vybavnena kamerou FlowSense FCX pro rychlé a jemné snímání detailů proudění.
Synchronizace:
Využívá synchronizátor, který zajišťuje přesné načasování závěrky kamery a pulzního osvětlení LED, díky čemuž jsou snímky částic ostré i při vysokých rychlostech.
Software DynamicStudio: Komplexní softwarová platforma pro sběr a analýzu dat, která nabízí moduly pro zpracování obrazu, sledování částic a vizualizaci.

Zarezervujte si místo na Workshopu Kontaktujte nás!
Pavel Arator
Ing. Pavel Arátor
Obchod - vědecké aplikace
Translate »