Svařování hliníku ručním laserem

Nová ruční laserová svářečka

RUČNÍ SVAŘOVÁNÍ LASEREM

Automatizované laserové svařování se v posledních několika letech těší stále větší oblibě, protože majitelé dílen vidí, jak efektivní může být tento proces při správném použití. Vzhledem ke zmenšené tepelně ovlivněné zóně, které laser dosahuje, a schopnosti vytvářet kvalitní svary bez nutnosti použití svařovacího drátu, byl laser přirozenou volbou pro všechny, kdo pracují s tenkými materiály, jako je nerez, kde je často na prvním místě kvalita výrobku. Nově nabízíme export této technologie do ručních aplikací.

Ruční laserová svářečka CHORS využívá nejnovější generaci vláknového laseru a je vybavena svařovací hlavou, která zajišťuje plynulý wobbling (funkce, která způsobuje skenování polohy paprsku na malé vzdálenosti). Výhodou je mimořádně jednoduchá obsluha, krásná linie svaru, vysoká rychlost svařování a absence spotřebního materiálu (ačkoliv za pomoci podavače lze svařovat i s přídavným materiálem). Může svařovat tenké nerezové plechy, železné plechy, pozinkované plechy a další kovové materiály (měď, hliník, titan, pozink,…)  do maximální tloušťky až 6,25mm, čímž může dokonale nahradit tradiční svařování metodami TIG a MAG.

Ačkoli se svářecí pistole ovládá jako hořák GMAW a vypadá jako pistole GTAW, zdroj energie nevytváří oblouk. Místo toho se k vytvoření taveniny používá velmi vysoce koncentrovaná světelná energie generovaná vláknovým laserovým zdrojem. Při plném výkonu 1 500 W lze u jednostranných svarů nerezové, pozinkované a měkké oceli a hliníku dosáhnout tloušťky svaru až 4 mm, u oboustranného svaru až 10 mm. U mědi lze při použití pulzního režimu svařovat jednostranný svar o tloušťce až 1 mm a oboustranný svar o tloušťce 2 mm.

Výsledek laserového svařování různých kovů
Výsledek laserového svařování různých kovů
Široký rozsah svařování Ruční svářecí hlava je vybavena originálním optickým vláknem o délce 5-10 m, které překonává omezení prostoru pracovního stolu a umožňuje svařování venku a na velké vzdálenosti. Laserem lze svařovat řadu materiálů:
Různé metody svařování lze realizovat svařování pod libovolným úhlem: svařování s přesahem, svařování na tupo, svislé svařování, svařování plochým koutem, svařování vnitřním koutem, svařování vnějším koutem atd. a lze jej použít pro svařování různých složitých obrobků a velkých obrobků s nepravidelnými tvary. Svařovat lze pod libovolným úhlem. Možností je také využití nastavení laserového zdroje pro čištění před/po svařování pro dosažení lepších výsledků
Možnost integrace Nabízíme možnost integrace cobota/robota pro potřeby opakovatelnosti výrobních procesů.
Vysoká kvalita sváru Ruční laserové svařování je svařování za tepla. V porovnání s konvenčními metodami svařování má laserové svařování násobně vyšší hustotu energie a může dosáhnout lepšího výsledku. Svařovaná oblast je méně tepelně ovlivněna a tím je nižší riziko deformace obrobku. Svařování dosáhne do větší hloubky (až 6.25mm), tavení je dostatečné a je pevné a spolehlivé. Pevnost svarového spoje dosahuje nebo převyšuje samotný základní kov, což běžné svářečky nemohou zaručit.
Svár není třeba leštit Vyšší řady svařovacích laserů Narran CHORS dokáží využít laserový zdroj mimo svařování i pro kontinuální laserové čištění, a to jak před samotným svařováním pro zvýšení efektivity svařování, tak po procesu sváření, pro dosažení čistšího výsledného sváru.
Svařování bez spotřebního materiálu Laser dokáže svářet jak bez, tak s přídavným materiálem za pomoci automaticky regulovaného, nastavitelného podavače drátu.
Vysoká bezpečnost S vícenásobnými bezpečnostními alarmy je svařovací tryska funkční pouze při propojení spínače a kovu.
Úspora nákladů na pracovní sílu V porovnání s obloukovým svařováním lze náklady na zpracování snížit přibližně o 30 %. Obsluha je jednoduchá, snadno se učí a rychle se uvádí do provozu. Technický práh obsluhy není vysoký. Po krátkém zaškolení mohou svařovat běžní pracovníci, kteří mohou snadno dosáhnout kvalitních výsledků svařování.

KOMBINACE LASEROVÉHO ČIŠTĚNÍ A SVÁŘENÍ

Kromě všech výše svařovacích funkcí jsou vyšší řady námi nabízených ručních laserových svářeček vybaveny funkcí vysokofrekvenčního pulzního laseru, který lze použít k čištění dílů před nebo po svařování.

Laserová svářečka s modulem pro laserové čištění
Čištění materiálu před svařováním.

Fungování režimů čištění je podobné wobblingu, umožňuje čištění až do 15 mm pomocí vysokofrekvenčního pulzního paprsku. Tyto režimy lze použít pro operace před i po svařování. Takže ať už odstraňujete rez na dílech nebo odstraňujete saze či nečistoty po svařování, umožňuje vám to bez broušení nebo chemikálií.

Přepnutí ze svařování na funkci čištění vyžaduje pouze vypnutí trysky a volbu režimu, takže tento úkon trvá méně než 20 sekund.

Kontaktujte nás pro získání zaváděcích cen Nezávazná poptávka
Pavel Dvoracek Narran
Ing. Pavel Dvořáček
Laserové aplikace – Vláknové lasery
Translate »