Novinka: levné lasery Thunderlaser

V březnu se firma Narran stala výhradním dodavatelem laserových zařízeních firmy Thunderlaser.  Jedná se o kvalitní plotrová laserová zařízení,  jejichž zdrojem je CO2 laserový rezonátor pracující na vlnové délce 10,6 um. Plotrová zařízení Thunderlaser jsou určená firmám, které nemají nároky jako průmyslové provozy, tj. velké množství výrobků, nepřetržitý provoz, nutná vyšší odolnost proti prachu a vibracím atd. Stroje Thunderlaser jsou levnější a tím pádem dostupné i pro menší dílny nebo studia; jejich komponenty a mechanické prvky jsou přesto kvalitně zpracované a dostatečně robustní, a jejich životnost v průměrně náročných podmínkách je vysoká.

Laserová hlava plotru je poháněná kvalitními servomotory s řetězem, rychlost posuvu je až 1000mm/s, pracovní plocha se skládá z voštiny, která je výškově nastavitelná. Ovládání laserového zařízení je možné provádět jak v manuálním, tak i automatickém režimu. Je dodáváno i se softwarem, a kromě toho zvládne zpracovat data ve všech vektorových formátech. Zařízení se standardně dodává se skleněnou trubicí o výkonu 40, 60, 80, 100 nebo 130 W, ale je možné jej osadit i kovovou RF trubicí o výkonu 30 W nebo 50 W a dosáhnout tak ještě lepších parametrů (podrobněji jsme o výměně trubic psali v tomto článku.)

Lasery Thunderlaser Nova jsou vhodné pro gravírovaní a značení dřevěných materiálů, korků, MDF desek, pastových materiálu, gumy, oblečení, kůže a koženky, kovů a keramiky. Hodí se i na řezání měkčích materiálů – dřevo plasty, kůže, plasty. Výborně se hodí na řezání překližky a MDF desek. Zařízení je plně zakrytováno, proto je zařazeno do laserové bezpečnostní třídy 1 a není nutné k němu pořizovat speciální ochranné pomůcky.

Máte-li zájem o osobní prohlídku strojů, můžeme vám je předvést na naší pobočce v Praze. Rádi vám také poskytneme jakékoli informace a zkonzultujeme s vámi vhodné řešení pro vaši firmu. Neváhejte nám zavolat, napsat nebo nás rovnou navštívit.

Produkty Thunderlaser Nova v našem katalogu:

Related Articles