Laserový systém Dragon se osvědčil a dostal bratříčka

Systém Dragon od firmy SEI byl do velmi náročných podmínek provozu v automotive průmyslu nasazen před třemi lety.

I přes náročné podmínky výroby se ve dvousměnném provozu využívá bez jakýchkoliv velkých technických závad. Na základě pozitivních zkušeností vedení firmy rozhodlo o pořízení druhého identického laserového plotru.

Tento řezací CO2 plotter DRAGON patří do rodiny SEI a je pracovní plochou nejmenší z celého portfolia výrobků. Svou pracovní plochou 700×500 mm vyhovuje především pro formátování v reklamním průmyslu, nebo zpracování plastů. Výborně se ale taktéž hodí na značení či gravírování dřeva, textilu, kůže…

Jak bylo uvedeno Dragon je sice nejmenší řezací plotter od SEI ale svými parametry překvapí a předčí velkou část konkurence. Což potvrzují nejen čísla ale převážně reálný provoz, rozlišení v osách X,Y je 0,002 mm a opakovatelnost <0,05 mm, to vše se zrychlením 20 m/s2.

I přes větší počáteční náklady oproti dnes rozšířeným „Čínským“ laserům se investice uživateli do prvního laserového zařízení rychle vrátila a to v podobě přesnosti a spolehlivosti zmíněného laseru Dragon. Zpracování a robustnost zmíněného laserového zařízení umožňuje téměř nepřetržitý provoz v zákazníkově velmi náročné aplikaci.

V případě kvalitního zařízení (řízení, zpracování…) je přesnost řezu a jeho kvalita i více než dvojnásobná oproti papírově stejným laserům jiných výrobců. Takže uživatel ušetří polovinu času, nebo zdvojnásobí produkci.

I přes náročné podmínky jsou servisní náklady na zmíněný plotterový laser s kovovou (metalickou) trubicí o výkonu 150W cca 8500 Kč ročně a to včetně náhradních dílů a ceny technika.

Translate »