Díly společnosti OptoSigma cestují na Mars

Společnost OptoSigma, jejíž díly distribuujeme a zároveň využíváme při konstrukci našich vlastních čisticích laserů, dosáhla obrovského úspěchu.


NASA, agentura federální vlády USA zodpovědná za civilní kosmický program a všeobecný výzkum vesmíru, využila téměř 20 komponentů právě od společnosti OptoSigma při konstrukci nejnovějšího Mars Roveru Perseverance (Percy). Komponenty jsou využity zejména ve špičkovém fotoaparátu Roveru SuperCam.

Fotoaparát SuperCam je navržen k pořizování snímků ve vysokém rozlišení pomocí vzdálené barevné mikrokamery. Zařízení integruje vzdálenou laserem indukovanou poruchovou spektroskopii, Ramanovu spektroskopii, časově rozlišenou fluorescenci (TRF) a viditelnou a infračervenou reflexní spektroskopii.

Podle společnosti poskytla skupina Sigma Koki společnosti OptoSigma téměř polovinu všech optických komponent v SuperCam (zrcadla, čočky, hranoly).

Společnost OptoSigma je bezkonkurenční špičkou na trhu s optomechanikou a spolupráce se společností NASA na její misi to potvrzuje.

Zdroj: www.photonics.com

Translate »