COVID 19 – UVC LED dezinfekce

Inovativní řešení chrání pracovníky před Coronavirem. Germicidní UVC světlo pomáhá bojovat s epidemií coronaviru v čínské metropoli Wuhan. Lišty o výkonu 1,2 a 2,5 W emitují silně dezinfekční UVC světlo, které ničí nejen bakterie rezistentní na antibiotika, jako je MRSA, ale také nebezpečné viry, jako je coronavirus (SARS-CoV-2). Jedná se o fotochemický proces dezinfekce/ sterilizace při, kterém nevznikají žádné vedlejší toxické, nebo chemické produkty, které by ovlivnili životní prostředí.

V nově vybudované nemocnici Huoshenshan se tato technologie již používá k dekontaminaci lékařů a ošetřovatelského personálu, když vstoupí nebo opustí oddělení izolace v ochranném oděvu.

Aby to bylo možné, musí být lékaři a ošetřovatelský personál ozářeni ze všech stran vysoce účinným UVC světlem po dobu asi 30 sekund. Vlnová délka je vybrána tak, že mění RNA a DNA virů v krátkém čase, takže již nepředstavují hrozbu, zastavuje jejich tvorbu a reprodukci.

Protože epidemický oblek také chrání před UVC zářením, nehrozí žádné nebezpečí pro člověka. Pro zviditelnění neviditelného UVC záření je čelenka ochranného vybavení potažena fluorescenční barvou, která svítí, jakmile jsou aktivovány emitory.

Kromě použití v nemocnicích a biomedicínských aplikacích umožňují UVC moduly mobilní a místní řešení pro úpravu pitné vody. V zemědělství a zahradnictví může tato technologie nahradit chemické pesticidy, a tak podpořit nákladově efektivní formy pěstování šetrné k životnímu prostředí. UVC zářiče mohou být také použity v chladničkách pro zvýšení trvanlivosti potravin.

Komponenty: UVC a UVB LED

Zatímco UVB zářiče (280 nm – 315 nm) se primárně používají ve zdravotnické technologii a analýze, hlavními oblastmi použití UVC LED (260 nm – 280 nm) jsou dezinfekce a čištění vody.

životnost: 8x až 10x vyšší oproti standardním UV lampám

Aplikace UVB (280 nm – 315 nm)

  • Lékařská fotometrie
  • Biotechnologie

Aplikace UVC (260 nm – 280 nm)

  • Sterilizace
  • Dezinfekce
  • Dekontaminace vody
  • Odstraňování zápachu

Translate »