Rozhodujete se, zda je nákup čisticího laseru tou správnou volbou pro vaše podnikání? Dali jsme dohromady 10 nejdůležitějších bodů, které zodpoví vaše nejčastěji kladené otázky.

1. Nejnižší provozní náklady ze všech metod čištění

Naše lasery mohou čistit 24/7 s provozními náklady nižšími než 1 EUR za hodinu čištění. Na rozdíl od pískování nebo tlakového čištění vodou nevyžaduje zastavení výroby.

 

2. Laser nepoškodí podkladový materiál

Laserové čištění je velmi šetrný proces, který ničí jakýkoli nežádoucí povrch, ale zanechává podkladový materiál neporušený a nepoškozený.

3. Laser má nespočet aplikací

Náš laser lze použít k čištění velkého množství nežádoucích povrchů, nejčastěji tuků, rzi a oxidace, barev, inkoustů, olejů, PUR pěny, laků a lepidel, přírodních a syntetických kaučuků, a mnohé další přibývají díky neustálému vývoji materiálů a průmyslovému pokroku.

4. Minimální teplotní vliv na čištěný povrch

Laserové čištění je bezkontaktní neabrazivní metoda, která je velmi šetrná k podkladovému povrchu materiálu. Při správném nastavení laserový paprsek povrch prakticky ani neohřeje, i po hlubším čištění dokážete ruku udržet na povrchu materiálu. Stejně tak dokážeme čistit horké povrchy (uvnitř vstřikovacích forem, pečicí plechy), studené nebo mokré povrchy.

5. Všechny naše lasery jsou mobilní

Celý proces nakládání, vykládání laseru do automobilu a jeho přípravy na čištění trvá přibližně 10-15 minut. Naše lasery jsou schopné reagovat okamžitě.

6. Ruční, robotický nebo integrovaný do výrobní linky

Naším cílem je dokonale splnit potřeby vašeho podnikání, naše lasery ROD mohou být ruční, vybavené robotickým ramenem nebo integrovány přímo do výrobní linky tak, aniž by bylo nutné zastavovat provoz. Integrovat lze i zpětně po dodání ruční podoby, komunikace s robotickým manipulátorem, případně s externím zařízení přes průmyslové komunikační protokoly.

7. Nenáročná údržba laseru

Moderní vláknové lasery mají velmi dlouhou životnost až 200 000 provozních hodin a nevyžadují téměř žádnou údržbu. Běžně není potřeba žádné nastavování, kalibrování ani výměna náhradních dílů. Všechny tyto benefity nám dovolují tyto lasery označit jako prakticky bezúdržbové.

8. Laserové čištění je zelené

Ve srovnání s konvenčními čisticími metodami nevzniká během laserového čištění téměř žádný odpad, protože většina nečistot se odpaří. Dalším benefitem, který činí tuto metodu ekologickou, je minimální spotřeba energie. Až do modelu ROD 500 je připojení na 230V (16) případně 115 V (60hz)

9. Jednoduché nastavování pro nespočet aplikací

Díky možností nastavení vlastností laserového rezonátoru, od 10-100% výkonu, frekvence, délky pulzů, stejně tak optických vlastností laserové svazku, můžete jedním laserem čistit například historické předměty, leštěné plochy na velmi malý výkon, stejně tak hlubokou rez nebo epoxidové barvy na velmi vysoký výkon

10. Technologie laserového čištění je rychle rostoucí průmyslové odvětví

Podle researchandmarkets.com byl trh s laserovým čištěním v roce 2020 oceněn na 580,4 milionu USD a očekává se, že do roku 2027 dosáhne 762,2 milionu USD, při CAGR 4%

 

Translate »