Využití laseru

Rodinná firma Autochladiče Hladík funguje od roku 1995 a zaměřuje se zejména na opravy chladičů, sváření a lepení plastů, sváření hliníku, pájení hliníku a jiných barevných kovů.

Laser si před rokem pořídili primárně jako nástroj vhodný na přípravu materiálů pro výše zmíněné aplikace – laserové čištění pro přípravu chladičů ke svařování, kde se laser jeví jako nejlepší způsob díky vlastnostem čištění. Laserové čištění je totiž narozdíl od konvenčních metod neabrazivní a nepoškozuje povrch čištěného předmětu, zároveň nehrozí poškození předmětu korozí a oproti chemickému čištění (ale i pískování, tryskání,….) nevytváří žádný kontaminovaný odpadní materiál.

Laser je ale využíván i pro mnoho dalších aplikací, jako například čištění autosoučástí od mastnot, karbonu a rzi, potravinářských dílů, nástrojů a pečících plechů, přípravu povrchů materiálů před svařováním, lepením a lakováním, odstraňování komaxitu a barev ze součástek. Využití laser najde i při čištění, lisovacích forem, historických předmětů, zdiva, kamenných fasád i soch a odstraňování graffiti.

Zdroj:

Výhody laserů ROD

Nízké provozní náklady Méně než 1EUR / hodina čištění
Nepoškodí podkladový materiál Metoda je neabrazivní
Mobilita Laser je jednoduše přenosný
Minimální potřeba údržby Nutnost měnit pouze ochranné sklíčko optiky
Dlouhá životnost Rezonátor laseru má životnost přes 200 000 provozních hodin
Snadná obsluha Ovládání je intuitivní a uživatelsky přívětivé
Translate »